Щоб отримати вино, необхідно взяти виноградний сік та створити умови для його бродіння. Це зробити простіше, ніж забезпечити бродіння зернових, і тому пиво з'явилось на світ пізніше, ніж вино. Тим не менш в усіх кінцях землі різні народи почали відкривати пиво на початку нашої ери. Тільки це пиво зовсім не було схожим на сучасне, на відміну від традицій пивоваріння.

Історичні сорти пива

Эволюция пива

Відомо, що вперше в пиво додали хміль близько тисячі років тому. Ця подія стала ключовою в пивній історії. 6 віків пиво варили зі смаженого темного солоду з місцевими хмелями, доки не трапилась ще одна ключева подія - винайдення техніки виготовлення світлого солоду.

З появою світлого солоду світ побачив і світле пиво. Першим сортом світлого став світлий ель, а у 18 ст. до нього приєднались пілснер та лагер (лежак). Паралельно у 17 ст. англійці винайшли портер. Протягом натупних 200-т років світ опановував пивоваріння у широких маштабах, відпрацьовуючи технології та удосконалюючи обладнання.

Пивоваріння в глобальних маштабах

Первые пивоварни

На початку 20 ст. процес виготовлення пива дослідили настільки добре, що почали відкривати перші великі пивоварні заводи. Попит на пиво стабільно зростав, і заводів ставало все більше. При цьому рівень якості пива вдавалось утримувати високим. 2 війни і сухий закон не змогли так явно вплинути на смак пива, як серйозні корпорації у 21 ст.

Комерційні інтереси зробили пиво масовим напоєм, і в той же час серйозно змінили сприйняття цього напою та його цінність. Здешевіння виробництва прикривали рекламними кампаніями. Як результат - повний хаос знань про пиво в масах.

Пивний ренесанс

Fanatic

За видимістю прогреса у виконанні корпорацій люди почали забувати, яким смачним, ароматним та благородним может бути пиво. І невеличка компанія энтузіастів, так само одночасно і в різних кінцях землі, як і на початку пивної історії, почала відновлювати справедливість. А точніше - історичні сорти пива та унікальні технології варки різних країн. Називають себе ці энтузіасти домашніми пивоварами або ж ремеслениками, а їх діяльність отримала назву "крафтове пивоваріння".

Дякуючи їх старанням на світі знову стає все більше смачного і різноманітного пива. Причому якщо раніше більшість сортів пива була виключно локальною, і спробувати їх можна було тільки за тридев'ять земель, то зараз крафтові пивоварні готують автентичні сорти без прив'язки до географії. Тобто чехи намагаються готувати американські IPA, американці роблять гозе, британці наново винаходять віденський лагер, і навіть українці зтирають межі.

Більше про крафтове пиво ви можете дізнатись у наших оглядах, та краще одного разу спробувати. Обирайте крафтове та повертайтесь до витоків разом з Море Пива!